![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2023/01/accident-salvare-politie-noaptea-700x336-1-700x200.jpg)
Femeie accidentată pe trecerea de pietoni în Rm. Vâlcea
Accident rutier în această seară de 12 martie a.c., pe o stradă din municipiul Râmnicu Vâlcea. Un bărbat de 67 de ani, din localitatea Budești, în timp ce conducea un autoturism pe o stradă din municipiul Râmnicu Vâlcea a acroșat și accidentat o femeie de 42 de ani, din municipiul Râmnicu Vâlcea.
“În urma impactului, a rezultat rănirea femeii, care a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier”, au precizat polițiștii vâlceni.