FC Păușești Otăsău rămâne în Liga a IV-a

FC Păușești Otăsău a reușit un nou meci bun în campionatul eșalonului patru și a terminat la egalitate pe terenul liderei clasamentului din play-out, Stejarul Vlădești. După 90 de minute spectaculoase, scorul final a fost 3-3.

Oaspeții au condus cu 3-0, dar echipa din Vlădeşti au revenit spectaculos și au egalat. “După victoria de marți cu A.S Bărbătești, în week-end am avut meci la Vlădești la echipa de pe primul loc din play-out. Deși porneam cu șansa a 2-a, am reușit să facem un meci bun conducând pe tot parcursul jocului cu 2-0 și 3-1. Pe seama unor greșeli individuale și din cauza faptului că am căzut fizic după minutul 60, neavând soluții care să ne ajute pe banca de rezervă, gazdele au reușit să egaleze în minutul 80. Țin să precizez că a fost un meci frumos cu multe ocazii de ambele părți, iar echipele și-au văzut doar de joc! Pentru noi au marcat Alexandru Ucă, Alin Chițoiu și Sorin Șogor! Țin să menționez că la acest meci echipa a purtat banderole albe în semn de protest față de arbitrii care considerăm că în ultimele etape ne-au dezavantajat și vreau să felicit brigada de arbitri condusă de Mădălin Dincă, la acest meci nu am avut ce să le reprosăm, au fluierat tot ce se putea de ambele părți! Vreau să felicit și echipa A.S Bărbătești care a fost corectă și și-a apărat corect șansele contra Oltului Ionești! Erau zvonuri că nu se prezintă la acest meci dar, probabil, erau supărați că au pierdut contra noastră! Mai sunt 3 etape, avem 6 puncte avans față de următoarea clasată, sperăm să ne strangem și pentru ultimele meciuri, să ne ne îndeplinim obiectivul! Mulțumesc pe această cale domnului primar Cătălin Avan și Consiliului Local Păușești pentru sprijinul acordat”, ne-a declarant Iulian Toabeș, managerul echipei din Păușești.