Elevele lui Dahl au câștigat derby-ul Craiovei

Meciul dintre SCM Craiova șoi SCM Râmnicu Vâlcra s-a disputant pe parcursul a două zile. Sâmbătă s-a jucat până la scorul de 5-4 pentru gruparea din Bănie, moment în care s-a produs un scurtcircuit la instalația electrică a sălii polivalente și situația nu s-a putut rezolva. Partida s-a reluat a doua zi și vâlcencele au jucat mult peste craiovence, în special în repriza a doua. După 18-17 pentru gazed la pauză, echipa noastră a pus stîpânire pe joc și la final s-a impus clar, 35-29. Cu punctaj maxim, SCM Râmnicu Vâlcea este pe prima a clasamentului, CSM București având un joc mai puțin disputant. În următoarea etapă elevele lui Hadl joacă pe propriul teren în fața unei echipe care nu-i poate pune prea mari probleme, HC Zalău. (Gabriel Cîrjaliu)