Egal în duelul Flacărelor, la Horezu

Flacăra Horezu a pornit ca mare vavorită în meciul de pe propriul teren contra morenarilor de la Flacăra, având în vedere pozițiile din clasament ale celor două combatante.

Elevii lui Adi Popa au dominat cele 90 de minute, dar nu au reușit să fructifice ocaziile și la pauză s-a intrat la egalitate, 0-0. Horezenii au deschis scorul în minutul ’53, prin Ștefan Covalschi și se părea că vor obține trei puncte importante. Din păcate, însă, oaspeții au marcat și ei în minutul ’70, prin Marius Zidăroiu și 1-1 a fost scorul final. Tot egal a făcut și lidera clasamentului, Turris Turnu Măgurele în timp ce FC Universitatea Craiova câștigat și a urcat pe poziția a doua a ierarhiei, la egalitete cu vâlcenii, dar cu un golaveraj mai bun. Ambele formații sunt la o distanță apreciabilă de Turris, șase puncte. (G.C.)