Egal în derby-ul județean din Liga a III-a. Minerul Costești furnizează surpriza

Ultima clasată din Liga a III-a, Minerul Costești, a reușit surpriza din etapa a doua a acestui an. Ortacii au dat piept cu Viitorul Dăești, favorita la promovare care avea șansa să revină pe primul loc al clasamentului. Minerul a deschis scorul prin Dinu, egalarea venind de la antrenorul jucător al dăeștenilor, Adi Popa. După 1-1 la pauză, cele două echipe au marcat câte un gol și în repriza secundă prin Berescu, respectiv Pârvu. S-a terminat 2-2 și cele două combatante își păstrează pozițiile inițiale din clasament. Cealaltă reprezentantă a județului în Liga a III-a, Flacăra Horezu, a remizat pe propriul teren contra echipei a doua de la CS Universitatea Craiova, scor 0-0. (Gabriel Cîrjaliu)