Egal cu șase goluri în derby-ul comunei Vaideeni

La finalul săptămânii trecute iubitorii fotbalului din Vaideeni au fost în sărbătoarea în condițiile în care față în față au fost cele două echipe ale comunei, Păstorul și Montana Izvorul Rece. Au fost 90 de minute spectaculoase, gustate din plin de asistența numeroasă prezentă la teren. Oaspeții au făcut o primă repriză mai bună pe care au terminat-o în avantaj, 1-2. Păstorii au jucat mai bine în mitanul secund și partida s-a terminat la egalitate, 3-3. Cele mai multe goluri s-au marcat, însă, la Genuneni, acolo unde Cavalerul Trac Cernișoara a reușit să se impună cu 7-2. CS Olanu a rămas pe prima poziție a clasamentului, podiumul fiind completat de Progresul Măldărești și Forestierul Romani. (G.C.)