Debut cu dreptul pentru Viitorul Dăești, egal la Hunedoara

Meci nebun în prima etapă a eșalonului al treilea la fotbal. Viitorul Dăești s-a deplasat la Hunedoara pentru meciul cu echipa locală și a început mai bine cele 90 de minute.

Echipa noastră putea deschide scorul încă din minutul 5, dar centralul a anulat un gol perfect valabil, pe motiv de oofside. Jocul a continuat să fie tensionat și gazdele au marcat primele. A egalat Lucian Iordache, după un șut de generic tv, de la peste 30 de metri distanță, dar la pauză a fost 2-1 pentru Hunedoara. Hunedorenii și-au dublat avantajul după pauză și au avut șansa să închidă meciul după ce au primit cadou o lovitură de pedeapsă. Mingea a lovit bara și asta le-a dat aripi elevilor lui Gabi Mangalagiu. Iordache a reușit dubla, din penalty și Florin Costea a punctat pentru 3-3, aducând un punct perfect meritat pentru Viitorul. Echipa noastră este pe locul 11 al clasamentului, cu 20 de puncte, la prima participare în Liga a III-a. (G.C.)