![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2019/07/IMG-20190705-WA0004-840x200.jpg)
Centru de zi pentru persoane vârstnice la Budeşti
Primarul Ion Vlădulscu a atribuit recent contractul pentru elaborarea Studiului de fezabilitate şi a Proiectului Tehnic pentru amenajarea Centrului de zi de asistenţă şi recuperare a persoanelor vârstnice. Valoarea la care a fost atribuit contractul este de 269.148 lei plus TVA. Documentaţia va fi finalizată în câteva luni, iar lucrările propriu zise vor începe anul viitor. (T.G.)