Calificare spectaculoasă pentru Viitorul Dăești

Viitorul Dăești și-a revenit după cele două înfrângeri consecutive din campionatul Ligii a III-a. Gruparea vâlceană a evoluat pe propriul teren în turul al treilea al Cupei României în fața reprezentantei Județului Olt, Vedița Colonești. După 0-0 la pauză, elevii lui Lucian Giurcă au fost conduși cu 1-0, dar au egalat cu un minut înainte de finalul timpului regulamentar, după reușita lui Neacșu. Ultimele minute ale întâlnirii au
fost dramatice. Oaspeții au punctat în cel de-al treilea minut al prelungirilor, dar tot Neacșu a egalat la ultima fază. Echipa noastră s-a impus la loteria loviturilor de la 11 metri și în turul viitor urmează să primească vizita unei formații din eșalonul al doilea, cel mai probabil CS Mioveni sau Viitorul Pandurii Târgu Jiu. (G.C.)