Asta e Vâlcea! SCM a învins campioana!

Handbalistele de la SCM Râmnicu Vâlcea și-au revenit după startul ratat de campionat și au făcut cel mai bun meci al sezonului, exact când era mai mare nevoie. Vâlcencele au început în forță derby-ul contra bucureștencelor de la SCM și au condus cu 5-1, moment în care tehnicianul oaspetelor a fost nevoit să ceară primul timp de odihnă. Echipa noastră a condus apoi pe tot parcursul meciului, chiar dacă gruparea din Capitală a reușit să egaleze spre finalul primei reprize. La pauză a fost 15-13 pentru oltence care au jucat mai bine și în debutul părții secunde. Jocul a fost palpitant și a avut un final nerecomandat cardiacilor. Vâlcea a condus cu 30-29 când mai era de jucat un singur minut, dar bucureștencele au egalat. Cu 20 de secunde înainte de final SCM a avut atacul și golul decisiv a fost înscris de Gonzalez, în chiar ultima secundă. 31-30 și echipa noastră reintră în lupta pentru podiumul clasamentului și chiar pentru titlul național.(G.C.)