![](https://evenimentvalcean.ro/wp-content/uploads/2024/02/Screenshot-2024-02-10-10.31.56-840x200.png)
Acreditare ERASMUS pentru o școală din Mihăești
Începând cu anul 2024, Școala Gimnazială, satul Măgura din comuna vâlceană Mihăești, a obținut acreditarea ERASMUS, în Domeniul Educației Școlare, pană în anul 2027. Felicitări echipei care s-a ocupat de scrierea și depunerea acestui proiect, fiind singura școală din județul Vâlcea care a obținut anul acesta acreditarea Erasmus! Din 247 de candidați unitatea de învățământ a fost pe locul 15. Programul Erasmus+ oferă sprijin pentru mobilități în domeniul educației școlare, inclusiv pentru acreditarea competențelor și experiențelor dobândite în cadrul acestor activități.