Fotbal, Liga a IV-a: Schimbare de lideră în Seria Vest! Păstorul Vaideeni rămâne pe podium

În Liga a IV-a se schimbă lidera din Seria de Vest. Viitorul Valea Mare a fost echipa mai bună în derbiul din deplasare contra Cavalerului Trac Cernișoara, 2-1 și urcă pe prima poziție. Păstorul Vaideeni completează podiumul ierarhiei, chiar dacă echipa primarului Daniel Băluță a cedat clar în deplasarea cu Inter Lăpușata, 1-5. În Seria de Est, AS Mihăești este lideră de incontestat, la o distanță mare față de restul competitoarelor.

Seria Vest:
Rezultate:
A.S.C.A.S. Crețeni – A.S. SPORTUL Genuneni 6-0
C.S. MINERUL Berbeşti – A.S. FAURUL Livezi 0-2
C.S. Guşoeni – A.S. ŞTIINŢA Grădiştea 1-1
C.S. CAVALERUL TRAC Cernişoara – A.C.S. VIITORUL Valea Mare 1-2
A.S. INTER Lăpuşata – A.S. PĂSTORUL Vaideeni 5-1
A.S. VICTORIA Frînceşti – a stat
A.S. Popeşti – C.S. DAMILA Măciuca 1-10

Clasament:
1 VIITORUL Valea Mare 11 8 1 2 54-18 25
2. Cavalerul Trac Cernişoara 11 7 3 1 39-8 24p
3. A.S. PĂSTORUL Vaideeni 11 7 1 3 36-21 22
4. Damila Măciuca 11 6 3 2 39-24 21
5. C.S. Guşoeni 10 5 4 1 24-11 19
6. A.S. INTER Lăpuşata 11 6 1 4 32-27 19
7. A.S.C.A.S. Crețeni 11 6 1 4 25-28 19
8. A.S. ŞTIINŢA Grădiştea 11 4 2 5 31-28 14
9. A.S. FAURUL Livezi 11 4 0 7 15-26 12
10. C.S. MINERUL Berbeşti 10 2 2 6 26-36 8
11. A.S. VICTORIA Frînceşti 11 2 2 7 20-43 8
12. A.S. SPORTUL Genuneni 11 2 2 7 13-41 8
13. A.S. Popeşti 2016 12 1 0 11 17-59 3

Etapa viitoare:
C.S. DAMILA Măciuca – A.S.C.A.S. Crețeni
A.S. Popeşti – va sta
A.S. PĂSTORUL Vaideeni – A.S. VICTORIA Frînceşti
A.C.S. VIITORUL Valea Mare – A.S. INTER Lăpuşata
A.S. ŞTIINŢA Grădiştea – C.S. CAVALERUL TRAC Cernişoara
A.S. FAURUL Livezi – C.S. Guşoeni
A.S. SPORTUL Genuneni – C.S. MINERUL Berbeşti

Seria Est:
Rezultate:
A.S. STEJARUL Vlădeşti – A.S. SPORTING Galicea 5-0
A.S. VIITORUL P. Măglaşi – A.S. Bărbăteşti 1-4
A.S. Râmnicu Vâlcea – A.S. FORESTA Malaia 4-3
A.C.S. PROGRESUL Buneşti – A.S. VIITORUL Budeşti 0-3, gazdele nu s-au prezentat
C.S. OLTUL Drăgoeşti F.C. Păuşeşti Otăsău 5-1
A.S. CHIMIA 2012 Rm. Vâlcea – A.S. Băile Olăneşti 3-1
A.S. Mihăești – A.C.S. OLTUL Ioneşti 3-0

Clasament:
1. A.S. Mihăești 12 11 0 1 54-18 33
2. CHIMIA Rm. Vâlcea 12 9 0 3 44-21 27
3. A.S. Râmnicu Vâlcea 12 8 2 2 44-34 26
4. SPORTING Galicea 12 7 1 4 33-25 22
5. OLTUL Drăgoeşti 12 7 1 4 29-27 22
6. STEJARUL Vlădeşti 12 6 3 3 32-21 21
7. VIITORUL Budeşti 12 5 3 4 34-27 18
8. F.C. Păuşeşti Otăsău 12 4 1 7 32-41 13
9. OLTUL Ioneşti 12 4 1 7 22-40 13
10. A.S. Bărbăteşti 12 5 2 5 24-29 17
11. FORESTA Malaia 12 3 2 7 28-31 11
12. A.S. Băile Olăneşti 12 3 1 8 24-33 10
13. VIITORUL P. Măglaşi 12 1 2 9 10-35 5
13. PROGRESUL Buneşti 12 2 2 7 18-42 4

Etapa viitoare:
A.C.S. OLTUL Ioneşti – A.S. STEJARUL Vlădeşti
A.S. Băile Olăneşti – A.S. Mihăești
F.C. Păuşeşti Otăsău – A.S. CHIMIA 2012 Rm. Vâlcea
A.S. VIITORUL Budeşti – C.S. OLTUL Drăgoeşti
A.S. FORESTA Malaia – A.C.S. PROGRESUL Buneşti
A.S. Bărbăteşti – A.S. Râmnicu Vâlcea
A.S. SPORTING Galicea – A.S. VIITORUL P. Măglaşi

Gabi Cîrjaliu

Share...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0