La Păușești Măglași, persoanele care abandonează câinii pe străzi, amendați
În conformitate cu legislaţia actualizată recent, mai multe primării au încheiat protocoale cu primăria Râmnicu Vâlcea pentru a gestiona împreună câinii fără stăpâni. Primarul comunei Păușești-Măglași înștiințează cetățenii că, în baza protocolului de colaborare nr. 5800/2023 privind serviciile de gestionare a câinilor fără stăpân, se va deplasa săptămânal în localitate o echipă de ecarisaj care va ridica câinii fără stăpân […]
Read more