Bătrânul din Oteșani plecat de acasă a fost găsit decedat în albia râului Luncavăț
UPDATE: În urma căutărilor efectuate de polițiști, din nefericire, bărbatul a fost găsit decedat în albia râului Luncavăț, la aproximativ 4 kilometri de locuința sa.
Din primele verificări, nu au fost identificate urme de violență pe corpul acestuia. Trupul neînsuflețit a fost transportat la spital, unde urmează să fie efectuată necropsia pentru stabilirea cauzei exacte a decesului.
Polițiștii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal, deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de uciderea din culpă.
La data de 20 decembrie a.c., polițiștii Secției nr. 7 Poliție Rurală Măldărești au fost sesizați cu privire la plecarea voluntară a numitului GOȘA BADEA, de 89 de ani, din comuna Oteșani, județul Vâlcea.
Bărbatul ar fi plecat în mod voluntar de la domiciliu la data de 18 decembrie a.c., fără a mai reveni până în prezent.
Din verificările efectuate s-a stabilit că acesta nu este la prima plecare de acest gen.
Persoana în cauză are 1,60 m înălțime, 60 de kilograme, păr tuns scurt, ochi căprui.
La data plecării voluntare era îmbrăcat cu sacou negru, pantaloni și cizme de culoare închisă și purta o căciulă din blană de culoare neagră.
Persoanele care pot furniza orice informaţii în legătură cu această persoană sunt rugaţi să contacteze numărul unic pentru apeluri de urgență 112.