Raluca Țițu și Alesia Sandu, la Naționala U17 de Beach Handbal

Sportivele de la SCM Râmnicu Vâlcea, Raluca Țițu și Alesia Sandu, au fost convocate la Lotul Național de Beach Handbal al României, care se pregătește pentru Campionatul European Under 17.

Stagiul de pregătire va debuta în data de 23 iunie, la Plopeni, urmând ca echipa națională să participe ulterior la Campionatul European al categoriei de vârstă.

Convocarea celor două jucătoare reprezintă o confirmare a muncii susținute depuse în cadrul Centrului de Copii și Juniori al SCM Râmnicu Vâlcea, unde evoluția și progresul lor au fost constante.

Prin această selecție, clubul își reconfirmă rolul important în formarea și promovarea tinerelor talente către loturile naționale.

Le urăm mult succes Ralucăi Țițu și Alesiei Sandu în pregătirea și participarea la competițiile internaționale din tricoul echipei naționale a României.