Păstorul Vaideeni urcă pe locul 2! Formația primarului Băluță a trecut de Victoria Frâncești și peste Cavalerul Trac Cernișoara

Echipa primarului de la Vaideeni, Daniel Băluță, continuă să facă o figură excelentă în eșalonul patru. Păstorul Vaideeni a reușit a opta victorie a stagiunii, 4-2 cu Victoria Frâncești și a urcat pe poziția a doua a clasamentului Seriei de Vest, la doar trei puncte distanță de lidera FC Valea Mare.

Lupta pentru promovare și pentru participarea la barajul pentru Superligă este extrem de importantă, în ea mai fiind implicată și echipa Cavalerul Trac Cernișoara, chiar dacă formația lui Robert Dican a cedat neașteptat în deplasarea de la Grădiștea, 1-2. În Seria de Est, AS Mihăești continuă să domine cu autoritate.

Seria Vest:
Rezultate:
A.S. PĂSTORUL Vaideeni – A.S. VICTORIA Frînceşti 4-2
A.C.S. VIITORUL Valea Mare – A.S. INTER Lăpuşata 13-3
C.S. DAMILA Măciuca – A.S.C.A.S. Crețeni 3-0
A.S. Popeşti – a stat
A.S. ŞTIINŢA Grădiştea – C.S. CAVALERUL TRAC Cernişoara 2-1
A.S. FAURUL Livezi – C.S. Guşoeni 0-1
A.S. SPORTUL Genuneni – C.S. MINERUL Berbeşti 3-3

Clasament:
1. VIITORUL Valea Mare 12 9 1 2 67-21 28
2. A.S. PĂSTORUL Vaideeni 12 8 1 3 40-23 25
3. Cavalerul Trac Cernişoara 12 7 3 2 40-10 24
4. Damila Măciuca 12 7 3 2 42-24 24
5. C.S. Guşoeni 11 6 4 1 25-11 22
6. A.S. INTER Lăpuşata 12 6 1 5 35-40 19
7. A.S.C.A.S. Crețeni 12 6 1 5 25-31 19
8. A.S. ŞTIINŢA Grădiştea 12 5 2 5 33-29 17
9. A.S. FAURUL Livezi 12 4 0 8 15-27 12
10. C.S. MINERUL Berbeşti 11 2 3 6 29-39 9
11. A.S. SPORTUL Genuneni 12 2 3 7 16-44 9
12. A.S. VICTORIA Frînceşti 12 2 2 8 22-47 8
13. A.S. Popeşti 2016 12 1 0 11 17-59 3

Etapa viitoare:
A.S.C.A.S. Crețeni – C.S. MINERUL Berbeşti
A.S. SPORTUL Genuneni – C.S. Guşoeni
A.S. FAURUL Livezi – C.S. CAVALERUL TRAC Cernişoara
A.S. ŞTIINŢA Grădiştea – A.S. INTER Lăpuşata
A.C.S. VIITORUL Valea Mare – A.S. VICTORIA Frînceşti
A.S. PĂSTORUL Vaideeni – A.S. Popeşti
C.S. DAMILA Măciuca – va sta

Seria Est:
Rezultate:
A.C.S. OLTUL Ioneşti – A.S. STEJARUL Vlădeşti 2-1
A.S. Băile Olăneşti – A.S. Mihăești 0-3
F.C. Păuşeşti Otăsău – A.S. CHIMIA 2012 Rm. Vâlcea 2-9
A.S. VIITORUL Budeşti – C.S. OLTUL Drăgoeşti 4-3
A.S. FORESTA Malaia – A.C.S. PROGRESUL Buneşti 5-1
A.S. Bărbăteşti – A.S. Râmnicu Vâlcea 0-3
A.S. SPORTING Galicea – A.S. VIITORUL P. Măglaşi 4-1

Clasament:
1. A.S. Mihăești 13 12 0 1 57-18 36
2. CHIMIA Rm. Vâlcea 13 10 0 3 53-23 30
3. A.S. Râmnicu Vâlcea 13 9 2 2 47-34 27
4. SPORTING Galicea 13 8 1 4 37-26 25
5. OLTUL Drăgoeşti 13 7 1 5 32-31 22
6. STEJARUL Vlădeşti 13 6 3 4 33-23 21
7. VIITORUL Budeşti 13 6 3 4 38-30 21
8. A.S. Bărbăteşti 13 5 2 6 24-32 17
9. OLTUL Ioneşti 13 5 1 7 24-41 16
10. FORESTA Malaia 13 4 2 7 33-32 14
11. F.C. Păuşeşti Otăsău 13 4 1 8 34-50 13
12. A.S. Băile Olăneşti 13 3 1 9 24-36 10
13. VIITORUL P. Măglaşi 13 1 2 10 11-39 5
13. PROGRESUL Buneşti 13 2 2 8 19-47 4

Etapa viitoare:
A.S. STEJARUL Vlădeşti – A.S. VIITORUL P. Măglaşi
A.S. SPORTING Galicea – A.S. Râmnicu Vâlcea
A.S. Bărbăteşti – A.C.S. PROGRESUL Buneşti
A.S. FORESTA Malaia – C.S. OLTUL Drăgoeşti
A.S. VIITORUL Budeşti – A.S. CHIMIA Rm. Vâlcea
F.C. Păuşeşti Otăsău – A.S. Mihăești
A.S. Băile Olăneşti – A.C.S. OLTUL Ioneşti

Gabi Cîrjaliu

Share...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0