Fotbal, Liga a IV-a: Viitorul Valea Mare se distanțează

Viitorul Valea Mare reușește să se distanțeze în Seria de Vest a eșalonului IV. Lidera a reușit să se impună cu 9-1 în deplasarea de la Popești și are acum un avans de patru puncte față de locul secund pe care a trecut Cavalerul Trac Cernișoara. Podiumul este completat de Păstorul Vaideeni, chiar dacă echipa din munți a pierdut la mare luptă în deplasarea de la Damila Măciuca, 3-4. În cealaltă serie AS Mihăești continuă să fie pe primul loc la o distanță mare de următoarele clasate.

Seria Vest:

Rezultatele etapei
A.S.C.A.S. Crețeni – a stat
C.S. DAMILA Măciuca – A.S. PĂSTORUL Vaideeni 4-3
A.S. Popeşti – A.C.S. VIITORUL Valea Mare 1-9
A.S. VICTORIA Frînceşti – A.S. ŞTIINŢA Grădiştea 4-2
A.S. INTER Lăpuşata – A.S. FAURUL Livezi 4-0
C.S. CAVALERUL TRAC Cernişoara – A.S. SPORTUL Genuneni 5-2
C.S. Guşoeni – C.S. MINERUL Berbeşti 11-2

Clasament:
1. VIITORUL Valea Mare 14 11 1 2 82-22 34
2. Cavalerul Trac Cernişoara 14 9 3 2 51-12 30
3. C.S. Guşoeni 13 8 4 1 39-15 28
4. A.S. PĂSTORUL Vaideeni 14 9 1 4 47-30 28
5. Damila Măciuca 13 8 3 2 46-27 27
6. A.S. INTER Lăpuşata 14 8 1 5 45-45 25
7. A.S.C.A.S. Crețeni 13 6 2 5 28-34 20
8. A.S. ŞTIINŢA Grădiştea 14 5 2 7 40-39 17
9. A.S. FAURUL Livezi 14 4 0 10 18-35 12
10. A.S. VICTORIA Frînceşti 14 3 2 9 26-55 11
11. C.S. MINERUL Berbeşti 13 2 4 7 34-53 10
12. A.S. SPORTUL Genuneni 14 2 3 9 20-52 9
13. A.S. Popeşti 2016 13 1 0 12 18-74 3

Etapa viitoare:
A.S.C.A.S. Crețeni – C.S. Guşoeni
C.S. MINERUL Berbeşti – C.S. CAVALERUL TRAC Cernişoara
A.S. SPORTUL Genuneni – A.S. INTER Lăpuşata
A.S. FAURUL Livezi – A.S. VICTORIA Frînceşti
A.S. ŞTIINŢA Grădiştea – A.S. Popeşti
A.C.S. VIITORUL Valea Mare C.S. DAMILA Măciuca
A.S. PĂSTORUL Vaideeni – STA

Seria Est:
Rezultatele etapei:
A.S. Băile Olăneşti – A.S. STEJARUL Vlădeşti 1-2
A.C.S. OLTUL Ioneşti – F.C. Păuşeşti Otăsău 1-2
A.S. Mihăești – A.S. VIITORUL Budeşti 6-2
A.S. CHIMIA 2012 Rm. Vâlcea – A.S. FORESTA Malaia 8-3
C.S. OLTUL Drăgoeşti – A.S. Bărbăteşti 3-2
A.C.S. PROGRESUL Buneşti – A.S. SPORTING Galicea 2-2
A.S. Râmnicu Vâlcea – A.S. VIITORUL P. Măglaşi 4-0

Clasament:
1. A.S. Mihăești 15 14 0 1 71-22 42
2. CHIMIA Rm. Vâlcea 15 11 0 4 64-34 33
3. A.S. Râmnicu Vâlcea 15 10 3 2 51-34 31
4. STEJARUL Vlădeşti 15 8 3 4 41-24 27
5. SPORTING Galicea 15 8 2 4 39-28 27
6. OLTUL Drăgoeşti 15 8 1 6 37-40 25
7. VIITORUL Budeşti 15 7 3 5 48-39 24
8. FORESTA Malaia 15 5 2 8 43-42 17
9. A.S. Bărbăteşti 15 5 2 8 27-37 17
10. OLTUL Ioneşti 15 5 1 9 27-46 16
11. F.C. Păuşeşti Otăsău 15 5 1 9 38-59 16
12. A.S. Băile Olăneşti 15 4 1 10 28-40 13
13. PROGRESUL Buneşti 15 3 3 8 23-50 8
14. VIITORUL P. Măglaşi 15 1 2 12 11-49 5

Etapa viitoare:
A.S. STEJARUL Vlădeşti – A.S. Râmnicu Vâlcea
A.S. VIITORUL P. Măglaşi – A.C.S. PROGRESUL Buneşti
A.S. SPORTING Galicea – C.S. OLTUL Drăgoeşti
A.S. Bărbăteşti – A.S. CHIMIA Rm. Vâlcea
A.S. FORESTA Malaia – A.S. Mihăești
A.S. VIITORUL Budeşti – A.C.S. OLTUL Ioneşti
F.C. Păuşeşti Otăsău – A.S. Băile Olăneşti

Gabi Cîrjaliu

Share...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0