Fotbal, Liga a IV-a! Oltețul Alunu și Stejarul Vlădești sunt lidere!

Ca de obicei, în Liga a IV-a la fotbal s-au marcat multe goluri, spre deliciul spectatorillor care au mers la meciuri. În Seria de Vest lideră este Oltețul Alunu, echipă care are un avans de trei puncte față de Oltețul Bălcești. În Seria Est, Stejarul Vlădești este pe primul loc și pornește cu prima șansă de promovare după turnul de play-off care va debuta peste două săptămâni.

Rezultate:

Seria Vest:

A.S. Popeşti 2016 – A.S. ŞTIINŢA Grădiştea 2-1
A.S. OLTEŢU Bălceşti 2014 – A.S. Bărbăteşti 4-1
A.S. INTER Lăpuşata – C.N. GIB MIHĂESCU Drăgăşani 3-0
A.C.S. VIITORUL Valea Mare – VICTORIA Frînceşti 6-0
A.S. OLTEȚUL Alunu 2016 – A.S.C.A.S. Crețeni 2-1
A.S. FAURUL Livezi – A.S. PĂSTORUL Vaideeni 2-3

Clasament:

1. A.S. OLTEȚUL Alunu 20 14 2 4 64-29 44p
2. A.S. OLTEŢU Bălceşti 20 13 2 5 59-28 41p
3. A.S. INTER Lăpuşata 20 11 4 5 62-46 37p
4. A.S. PĂSTORUL Vaideeni 20 11 2 7 52-47 35p
5. VIITORUL Valea Mare 20 10 4 6 46-31 34p
6. A.S. ŞTIINŢA Grădiştea 20 11 1 8 56-44 34p
7. A.S. FAURUL Livezi 20 7 5 8 46-41 26p
8. A.S. Bărbăteşti 20 8 2 10 43-49 26p
9. VICTORIA Frînceşti 20 7 4 9 42-54 25p
10. C.N.G.M. Drăgăşani 20 7 1 12 38-51 22p
11. A.S. Crețeni 20 3 2 15 31-64 11p
12. A.S. Popeşti 20 3 1 16 28-83 10p

Etapa viitoare:

A.S. ŞTIINŢA Grădiştea – OLTEŢU Bălceşti 2014
A.S. PĂSTORUL Vaideeni – A.S. Bărbăteşti
A.S.C.A.S. Crețeni – A.S. Popeşti 2016
A.S. VICTORIA Frînceşti – A.S. OLTEȚUL Alunu 2016
C.N. GIB MIHĂESCU Drăgăşani – A.C.S. VIITORUL Valea Mare
A.S. FAURUL Livezi – A.S. INTER Lăpuşata

Seria Est:

A.S. FORESTA Malaia – A.S. Băile Olăneşti 3-1
A.S. CHIMIA 2012 Rm. Vâlcea – A.S. CĂPŞUNARII Buneşti 7-1
A.S. STEJARUL Vlădeşti 2009 – A.S. VIITORUL Budeşti 2012 0-0
A.S. SPORTING Galicea – A.S. VIITORUL P. Măglaşi 3-0
A.S. Mihăești – A.S. SPORTUL Genuneni 7-2
C.S. OLTUL Drăgoeşti stat

Clasament:

1. A.S. STEJARUL Vlădeşti 19 10 3 6 45-32 33p
2. A.S. FORESTA Malaia 18 9 3 6 59-32 30p
3. A.S. SPORTING Galicea 19 8 5 6 40-33 29p
4. A.S. CHIMIA Rm. Vâlcea 18 8 4 6 44-39 28p
5. A.S. Băile Olăneşti 18 8 3 7 43-37 27p
6. A.S. VIITORUL Budeşti 18 6 8 4 36-36 26p
7. C.S. OLTUL Drăgoeşti 18 7 5 6 30-30 26p
8. A.S. CĂPŞUNARII Buneşti 18 8 2 8 32-42 26p
9. A.S. SPORTUL Genuneni 18 7 1 10 37-43 22p
10. A.S. Mihăești 18 5 3 10 41-59 18p
11. VIITORUL P. Măglaşi 18 4 3 11 29-53 15p

Etapa viitoare:

A.S. Băile Olăneşti – A.S. CHIMIA 2012 Rm. Vâlcea
C.S. OLTUL Drăgoeşti – A.S. CĂPŞUNARII Buneşti
A.S. SPORTUL Genuneni – A.S. FORESTA Malaia
A.S. VIITORUL P. Măglaşi – A.S. Mihăești
A.S. VIITORUL Budeşti 2012 – A.S. SPORTING Galicea
A.S. STEJARUL Vlădeşti 2009 va sta

Gabi Cîrjaliu

Share...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0