Fotbal, Liga a III-a! Șirineasa, trei din trei… înfrângeri! Elevii lui Mangalagiu au pierdut și la Bradu și rămân pe loc retrogradabil

CS Șirineasa nu se regăsește în acest an. Elevii lui Gabriel Mangalagiu s-au deplasat la Bradu pentru partida cu Atletic și aveau nevoie de un rezultat pozitiv pentru a lua o gură de oxigen în lupta de evitare a retrogradării.

Nu au reușit, însă, gazdele reușind să intre în avantaj minim la pauză după ce au marcat încă din minutul 25. La doar cinci minute de la reluare argeșenii au dublat avansul și se părea că au câștigat deja cele trei puncte puse în jo. Echipa noastră a redus din handicap cu 12 minute înainte de final, prin Nicolaescu. Din păcate a fost un simplu foc de paie pentru că Atletic a punctat pentru 3-1, dintr-un penalty discutabil și au stabilit scorul final. În runda viitoare CS Șirineasa joacă pe propriul teren cu ultima clasată, Atletic Bradu și doar un succes în mai menține în cursă pe elevii lui Mangalagiu.