CS Şirineasa şi-a revenit

După trei înfrângeri consecutive, CS Şirineasa a regăsit, vineri după amiaza, drumul spre succes. Elevii lui Gabriel Mangalagiu s-au impus cu scorul de 1-0, în partida pe care au disputat-o vineri ,pe teren propriu, împotriva formaţiei dâmboviţene FC Aninoasa.

Unicul gol al meciului a fost marcat în prima repriză, mai precis în minutul 27, de Laurenţiu Nicolaescu. Fundaşul vâlcean a reluat imparabil cu capul o centrare perfectă trimisă din corner de Marian Roşianu.
CS Şirineasa a mai avut şi alte ocazii de a înscrie (Darius Preda – în prima repriză, Ştefan Răcăreanu – după pauză), dar niciuna nu a mai fost transformată în gol.
Elevii lui Gabriel Mangalagiu au revenit pe locul 2 în Seria a III-a
În urma victoriei pe care a obţinut-o în această rundă, echipa din comuna primarului Ion Streinu a acumulat 12 puncte în clasament în Seria a III-a, unde lideră este SCM Piteşti – 17 puncte.
CS Şirineasa nu va juca în etapa intermediară care va avea loc marţi, 18 octombrie, ci va disputa următorul meci în campionat vineri, 21 octombrie, tot acasă, de la ora 15.00, cu FCSB II.